Zapytaj o części 42 20 59 789

strona główna

części do Twojego auta

Gdzie kupić części samochodowe dobrze i tanio?

Gdzie kupić części samochodowe dobrze i tanio?

Nie znalazł się jeszcze taki, który wymyśliłby samonaprawiające się produkty poddawane nieustannej eksploatacji. Nawet gdyby istniało takie ryzyko, producenci części i akcesoriów samochodowych z Polski wystąpiliby z na tyle intratną propozycją odkupienia pomysłu, że innowacyjny twórca nie byłby w stanie odmówić. Otóż w ubiegłym roku branża zarobiła 60 mld złotych będąc jednym z najważniejszych dostawców tego typu produktów na rynku europejskim. Wynik ten budzi respekt i idealnie oddaje jakość pracy naszych rodaków, ci są niemal bezkonkurencyjni. Tworząc produkty na każdą kieszeń, specjalizują się przede wszystkim
w częściach najwyższej jakości, które znajdują zbyt na najbardziej wymagających rynkach, takich jak np. niemiecki. Czy w związku z tym, polski nabywca jest zobowiązany w sklepach motoryzacyjnych zostawiać wysokie kwoty, zgodne z europejskimi standardami?

Będąc zmuszonym oddać samochód do naprawy, nie chcemy wydawać wielkich kwot, a mimo to odebrać auto w doskonałej kondycji. Jak wiemy z jednego z poprzednich wpisów, nie powinno się wybierać najtańszych mechaników o wątpliwej jakości świadczonych usług, lecz szukać oszczędności w innych obszarach części samochodowych. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie: gdzie kupić części samochodowe dobrze i tanio?

sklep internetowy auto części (©Andrey Popov / fotolia / 167404163 )

Giełda części samochodowych

Jeszcze kilkanaście lat temu, kierowcy poszukujący części do swojego auta odwiedzali popularne w tamtych czasach giełdy, gdzie od prywatnych osób można było nabyć poszukiwane produkty
w stosunkowo atrakcyjnych cenach. Dziś ich rolę przejęły internetowe portale aukcyjne, które działają na podobnej zasadzie, konsument korzystając z wygodnej wyszukiwarki przegląda oferowane produkty i wybiera ten, który jego zdaniem, najlepiej spełnia wymagania takie jak: cena, stopień zużycia, pochodzenie itp.

Jednak używane części samochodowe rzadko są dobrym wyjściem. Jeśli potrzebujemy produktu, który odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu pojazdu lub ulega częstym awariom, lepiej kupić zgodnie z zasadą, raz a dobrze. Nie znaczy to jednak, że będziemy zmuszeni wydawać astronomiczne kwoty. Jeśli dobrze poszukamy, oszczędzimy nawet kilkadziesiąt procent.

Podstawą oszczędności są sklepy internetowe. Decydując się kupić części samochodowe online, stajemy przed szansą sporych oszczędności. Wystarczy, np. korzystając z sieciowych porównywarek cenowych, znaleźć odpowiedni sklep i w kilku krokach dokończyć transakcję. Uwaga, zbyt atrakcyjna cena powinna zmusić do refleksji. Czasem rzeczywiście może być wynikiem np. wyprzedaży zalegających części w magazynie lub okresową promocją, jednak równie często będzie reprezentantem części gorszej kategorii jakościowej. Przed kliknięciem kup, warto zapoznać się z opisem produktu i poszukać ewentualnych kruczków i tzw. małych gwiazdek pod którymi nieuczciwi sprzedawcy chowają wszystkie niedoskonałości swojej oferty.

Przede wszystkim jakość

Kupowanie wysokiej jakości części samochodowych jest przejawem rozsądnego podejścia do życia. Kondycja samochodu ma istotny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu. W ubiegłym roku, aż 144 wypadki drogowe, w których zginęło 6 osób, a 63 osoby zostały ranne, były wywołane kiepskim stanem technicznym pojazdu. Dlatego, zanim zdecydujemy się na kupno niskiej jakości zamiennika, przemyślmy sprawę kilka razy i zastanówmy się, czy za kilka złotych chcemy ryzykować życie.

szukaj po numerze części

Kontakt

dla tel. stacjonarnych: 801 000 149
dla wszystkich: 42 20 59 789
Oddzwonimy:
Oddział Łódź + infolinia:
Wróblewskiego 90/92
Pon-czw: 8:00-18:30 *
Pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

* magazyn wydający towar pracuje do godziny 18:00

Oddział Piotrków Trybunalski:
Próchnika 2
Pon-pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

Udostępnione tutaj dane, w szczególności cała baza danych, nie mogą być kopiowane. Zabronione jest kopiowanie w całości lub w części danych lub całej bazy danych, rozpowszechnianie oraz przekazywanie osobom trzecim bez wcześniejszej zgody TecDoc. Złamanie zasad stanowi naruszenie praw autorskich i będzie prawnie ścigane.