Zapytaj o części 42 20 59 789

strona główna

części do Twojego auta

Gdzie kupić silnik do samochodu by nie przepłacić?

Gdzie kupić silnik do samochodu by nie przepłacić?

Części samochodowe, jak przystało na elementy mechaniczne, mają to do siebie, że ulegają uszkodzeniom. W niektórych przypadkach można je naprawić, tym samym przywracając ich pierwotną funkcjonalność. Jednak niekiedy lepszym i bardziej opłacalnym wyjściem jest zakup nowego zamiennika, który pozbawiony będzie wcześniejszych wad. Jak wygląda sytuacja w przypadku silnika, jednego ze strategicznych elementów budowy pojazdu? Lepiej naprawić czy kupić nowy? Jeśli kupić, to gdzie?

Konieczność wymiany silnika może być spowodowana wieloma czynnikami. Czasem zdarza się, że urwaniu uleganie rozrząd, innym razem zawiedzie układ wtryskowy. Jeśli silnik odmówi posłuszeństwa możemy spróbować go naprawić lub wymienić na inną jednostkę. W większości przypadków druga droga okazuje się bardziej sensowna, nie tylko ze względów finansowych.

Remont czy zakup nowego?

Dzięki mocno rozbudowanemu rynkowi używanych części zamiennych, próba remontu obecnego silnika może okazać się nieopłacalna. Koszt pracy mechanika plus cena za części zamienne, a wszystko to obarczone ryzykiem niepowodzenia, sprawia, że kupując używany silnik możemy sporo zaoszczędzić.

Ponadto, kupując używany silnik od firmy, przynajmniej teoretycznie, dostajemy na niego gwarancję. W teorii, gdyż w praktyce "wyciągnąć" jakiekolwiek roszczenia od dostawcy uszkodzonego elementu bez skorzystania z pomocy sądu, będzie bardzo trudno. W związku z tym, chcąc kupić używany element, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, warto poprosić o pomoc zaprzyjaźnionego mechanika, który oceni interesujący produkt, a następnie zajmie się jego wymianą.

naprawa silnika

Jednak nie zawsze należy rezygnować z remontu. W przypadku nowych aut  jest nawet wskazany, oczywiście pod warunkiem, że szansa na powodzenie tej operacji jest odpowiednio wysoka. Warunek, to skorzystanie z pomocy zaufanych serwisów. Niezwykle często dochodzi do sytuacji, w których firmy obróbkowe dopasowują elementy silnika tak, by ten się nie zatarł i nie wrócił na reklamację, często różnie od tego, co zaleca producent. W przypadku drobnych awarii, gdy np. zerwaniu ulegnie pasek rozrządu, również lepszym wyjściem będzie remont silnika, niż jego wymiana.

Stacjonarne czy w Internecie?

W związku ze stale rosnącą popularnością zakupów przez Internet, coraz więcej osób, zamiast wizyt w stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym, odwiedza ulubiony sklep z częściami samochodowymi w Internecie i tam robi wszystkie zakupy. Nic dziwnego, droga ta jest nie tylko szybsza, wygodniejsza i mniej problemowa, ale daje większe szanse na niższe ceny.

Czy jest to dobra decyzja? Zdecydowanie tak! Należy jednak pamiętać, by wybierać zaufane, polecane przez internautów sklepy, które dbają o swoich klientów nie wysyłając im zamienników o niskiej jakości, niezgodnych z dostępnym na stronie internetowej opisem. Warto być ostrożnym również w przypadku korzystania z portali aukcyjnych, ryzyko trafienia "bubla" jest identyczne, jak w przypadku innych produktów. Internet, w tym wypadku, lepiej traktować jako miejsce, które pozwoli zorientować się w cenach części używanych, niż miejsce zakupu, chyba że mamy możliwość odbioru osobistego.

Kiedy naprawiać, kiedy wymienić?

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać, gdy zorientujemy się, że silnik w naszym aucie nie domaga, jest wizyta w zaprzyjaźnionym warsztacie samochodowym. Jedynie w ten sposób przekonamy się, czy silnik nadaje się do remontu, czy lepszą decyzją będzie zakup nowego.
W przypadku, gdy zalecana będzie druga opcja, warto rozejrzeć się na rynku wtórnym za używanymi, lecz będącymi w doskonałej kondycji silnikami - w większości przypadków zakup jednostki napędowej prosto od producenta będzie nieopłacalny. Natomiast naprawy, zaleca się jedynie w przypadku uszkodzeń o ograniczonym zasięgu, np. gdy zerwaniu ulegnie pasek rozrządu.

silnik używany

szukaj po numerze części

Kontakt

dla tel. stacjonarnych: 801 000 149
dla wszystkich: 42 20 59 789
Oddzwonimy:
Oddział Łódź + infolinia:
Wróblewskiego 90/92
Pon-czw: 8:00-18:30 *
Pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

* magazyn wydający towar pracuje do godziny 18:00

Oddział Piotrków Trybunalski:
Próchnika 2
Pon-pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

Udostępnione tutaj dane, w szczególności cała baza danych, nie mogą być kopiowane. Zabronione jest kopiowanie w całości lub w części danych lub całej bazy danych, rozpowszechnianie oraz przekazywanie osobom trzecim bez wcześniejszej zgody TecDoc. Złamanie zasad stanowi naruszenie praw autorskich i będzie prawnie ścigane.