Zapytaj o części 42 20 59 789

strona główna

części do Twojego auta

Jak naprawić samochód niskim kosztem?

Jak naprawić samochód niskim kosztem?

Samochody, podobnie jak sprzęty AGD czy RTV mają to do siebie, że poza chwilami gdy godziwie wypełniają powierzone obowiązki, potrzebują czasu na naprawę lub regenerację.  Oczywistym jest, że chcąc przywrócić sprawność auta nie chcemy wydawać zbyt dużych kwot. Szukamy sposobów by zaoszczędzić, rozglądamy się za najtańszymi częściami zamiennymi, chętnie spoglądamy w stronę "używek", robimy rozeznanie po warsztatach samochodowych chcąc wytypować mechaników, którzy po kosztach wymienią co trzeba. Czy to dobra droga?

Samochody towarzyszą nam na co dzień. Przy ich pomocy pokonujemy kolejne kilometry dojeżdżając do pracy, siadamy za ich kierownicą gdy chcemy pojechać na zakupy czy zawieźć/odebrać dzieci ze szkoły czy przedszkola. Ten, kto przyzwyczai się do własnych czterech kółek niechętnie wróci do jazdy przy pomocy komunikacji miejskiej czy kolei państwowych. Dlatego tak ważne jest, by dbać o własny pojazd " wówczas ten odwdzięczy się długą żywotnością i gotowością do wiernej służby przez cały okres swojego życia.

Warto oszczędzać na naprawie?

Oszczędności są dobre, bez względu na kategorię jakiej dotyczą. Oszczędzamy wodę kupując zmywarkę, mniej wydajemy na prąd zmieniając żarówki na energooszczędne. Podobnie chcemy zachować się przy naprawie samochodu. Jednak nie zawsze jest dobra decyzja.

W związku z faktem, iż od stanu pojazdu zależy zdrowie i życie nas, naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu, nie we wszystkich przypadkach powinniśmy decydować się na najtańsze naprawy czy części zamienne. Jeśli poszukujemy konkretnych produktów lub usług, przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na jakość. Nikt przecież nie chce, by świeżo po opuszczeniu warsztatu być zmuszonym do niego wrócić do kilku dniach z podobnymi objawami. W ten sposób tracimy nie tylko pieniądze, które wchłonięte zostaną przez kolejne naprawy, ale również czas. Ponadto będziemy zmuszeni wydać kolejne złotówki, np. na środki komunikacji publicznej, by w momencie gdy nasze auto stać będzie w warsztacie, dostać się do pracy. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o naprawie samochodu, powinniśmy ją dwukrotnie przemyśleć.

uszkodzona lampa tylna

Internet sposobem na niższe ceny

Mimo to, oszczędności są jak najbardziej możliwe. Gdy wiemy, jakiej części nam potrzeba i od jakiego producenta, możemy zrobić rozeznanie u różnych dostawców. W takim przypadku warto skorzystać z dobrodziejstw Internetu. Auto części w sklepie internetowym często są tańsze niż te, które kupimy w stacjonarnym odpowiedniku z kilku względów " właściciel nie płaci za lokal, zazwyczaj nie musi zatrudniać tylu samo pracowników do obsługi klienta itp. Niektórych może zniechęcić czas oczekiwania na przesyłkę " owszem, jest dłuższy niż w przypadku gdy odwiedzimy sklep motoryzacyjny "za rogiem" i od reki dokonamy zakupu, jednak zazwyczaj nie przekracza 24 godzin. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że poszukując mniej popularnej części będziemy musieli czekać, aż sklep stacjonarny sprowadzi nam ją od producenta, wybierając internetowe zakupy będziemy w lepszej sytuacji. Nie dość, że czas oczekiwania będzie porównywalny, to w dodatku otrzymamy dostawę do domu, pod same drzwi oraz zazwyczaj niższą cenę.

Wysoka jakość usług kosztuje

Oszczędności nie są natomiast wskazane w przypadku mechaników. W tej branży jakość, zazwyczaj idzie w parze z ceną. Decydując się na tańsze usługi musimy liczyć się z gorszymi efektami i większym ryzykiem niepowodzenia. "Pan Mietek", który dokona odpowiednich napraw u siebie w garażu zazwyczaj nie weźmie odpowiedzialności za poczynione prace, czego możemy się spodziewać się w zaufanych warsztatach. A gwarancja to podstawa " jeśli zdarzy się, że konieczne będą poprawki, ta pozwoli na ich wykonanie w pełni bezpłatnie.

Podsumowując, chcąc naprawić samochód niskim kosztem będziemy musieli iść na ustępstwa. Jedynym sposobem na zauważalne oszczędności jest zakup tańszych części, np. w Internecie. Oszczędzanie na jakości produktów lub mechanikach nie przyniesie niczego dobrego, wręcz może skończyć się tragicznie.

szukaj po numerze części

Kontakt

dla tel. stacjonarnych: 801 000 149
dla wszystkich: 42 20 59 789
Oddzwonimy:
Oddział Łódź + infolinia:
Wróblewskiego 90/92
Pon-czw: 8:00-18:30 *
Pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

* magazyn wydający towar pracuje do godziny 18:00

Oddział Piotrków Trybunalski:
Próchnika 2
Pon-pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

Udostępnione tutaj dane, w szczególności cała baza danych, nie mogą być kopiowane. Zabronione jest kopiowanie w całości lub w części danych lub całej bazy danych, rozpowszechnianie oraz przekazywanie osobom trzecim bez wcześniejszej zgody TecDoc. Złamanie zasad stanowi naruszenie praw autorskich i będzie prawnie ścigane.