Zapytaj o części 42 20 59 789

strona główna

części do Twojego auta

motoneo.pl

Jak naprawić samochód po stłuczce?

Jak naprawić samochód po stłuczce?

Według danych statystycznych, przeciętny Kowalski jeździ samochodem w nie najlepszym stanie technicznym. Spowodowane jest to cięciem kosztów, w przypadku gdy ten ulegnie drobnej kolizji, lub co gorsza groźnemu wypadkowi. W związku z faktem, iż firmy ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają wartość szkód po zdarzeniu drogowym, a tym samym niechętnie wypłacają realne kwoty naprawy, albo oddajemy auto do stacji demontażu otrzymując jego wartość, albo - co częściej ma miejsce - decydujemy się je "wyklepać" jak najtaniej. Niestety, naprawa tego typu sprawia, że spadnie realna wartość samochodu, ale również znacząco obniży się bezpieczeństwo użytkowania.

Naprawa powypadkowych aut jest bardzo kosztowna - fakt ten nie podlega dyskusji. Jeśli chcemy, bo nasz pojazd po kolizji czy wypadku wrócił do poprzedniej formy, zmuszeni będziemy wyłożyć na "zabieg odnowy" niemałą kwotę. Tanio możemy jedynie zamaskować powstałe zniszczenia, a na pewno ich nie naprawimy.

Gdzie naprawiać?

W przypadku drobnej stłuczki lub wypadku, w najlepszej sytuacji są kierowcy, których ubezpieczenie pokrywa wszelkie koszty naprawy. Wówczas nie będą czuli się zobowiązani korzystać z najtańszych form naprawy samochodu czyli oddania pojazdu do pana Mietka, który za zgrzewkę piwa "wyklepie" co trzeba.

Gdy możemy pozwolić sobie na solidną naprawę, nie powinniśmy zbyt długo się zastanawiać, lecz bez wahania oddać samochód do Autoryzowanego Serwisu Obsługi poleconego przez ubezpieczyciela. ASO daje nam gwarancję solidności i perfekcyjnie wykonanej pracy. Jedynie naprawa przeprowadzona w autoryzowanej stacji nie obniży wartości pojazdu, a przy tym nie przerwie okresu gwarancyjnego jeśli ten jeszcze obowiązuje.

Decydując się na ASO należy mieć świadomość, że podjęte działania nie będzie najtańsze. Wykorzystywane przy naprawie oryginalne części i akcesoria samochodowe, inny przelicznik roboto godzin to główne czynniki wyższej stawki niż w normalnych warsztatach, nawet tych zaufanych. Jest to jednak jedyny pewny sposób, który gwarantuje, że po stłuczce lub co gorsza wypadku, auto będzie w stanie odzyskać utracony wygląd, jakość i bezpieczeństwo.

Jeśli nie mamy możliwości skorzystać z pomocy ASO, pod żadnym pozorem nie zostawiajmy auta w pierwszym-lepszym warsztacie. Należy wybierać jedynie sprawdzonych, cenionych mechaników, którzy za wykonaną pracę wezmą odpowiedzialność udzielając gwarancji.

Nawet jeśli oddamy pojazd do warsztatu poleconego nam przez bliskich znajomych czy członków rodziny, przy odbiorze i zapłacie za wykonaną usługę, powinniśmy dokładnie skontrolować wykonane prace. W tym celu dobrze jest rzucić okiem zarówno na blachy, jak i lakier. Skontrolować pozostałości po taśmie malarskiej i polerskiej w zakamarkach karoserii, poszukać uchybień pracy lakiernika takich jak "morka", sprawdzić rocznik zamontowanych szyb i porównać go z innymi, przyjrzeć się szczelinom pomiędzy drzwiami czy błotnikami oraz zwrócić uwagę na drobne detale, czy na pewno są oryginalne.

Dobrze, znaczy drogo

Samochód nawet po drobnej stłuczce, aby na jezdni zachowywał się tak samo jak przed zdarzeniem, wymaga wizyty w warsztacie. Najlepiej, jeśli będzie to Autoryzowany Serwis Obsługi, ewentualnie uznany i ceniony zakład mechaniczny. W obu wypadkach należy liczyć się z wysokimi kosztami, które przy dobrych "wiatrach" pokryje firma ubezpieczeniowa. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy korzystać z przypadkowych, pojawiający się znikąd "specjalistów", którzy za pół-darmo zrobią co trzeba. Wszystko co tanie oznacza marną jakość, a w przypadku samochodów po wypadkach, źle wykonana naprawa może być wyjątkowo groźna, jeśli doszłoby do kolejnej stłuczki.

szukaj po numerze

Kontakt

dla tel. stacjonarnych: 801 000 149
dla wszystkich: 42 20 59 789
Oddzwonimy:
Pracujemy:
Pon-czw: 8:00-18:30 *
Pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00 *

* magazyn wydający towar pracuje do godziny 18:00

newsletter

Zapisz się a otrzymasz
na email m.in.

Dodatkowy rabat nawet
do 6% zniżki

» więcej