Zapytaj o części 42 20 59 789

strona główna

części do Twojego auta

"Suszarki", "krokodylki" i inne czyli jak CB Radio dba o bezpieczeństwo kierowców

Drogowy żargon

Zazwyczaj kojarzą się nam ze specyficznym żargonem i osobami, które chcą uniknąć mandatów za nieprzepisową jazdę. CB Radia, chętnie wykorzystywane przez kierowców z całego kraju, pozwalają na wiele - nie tylko przestrzegą przed "suszeniem", ale pozwolą również uniknąć długiego stania w korku, a nawet uratują przed niebezpieczną sytuacją na drodze.

CB Radia istniejące w świadomości sporej ilości osób jako akcesoria samochodowe pozwalające na bezkarną, szaleńczą jazdę, stworzone zostały z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Przy ich pomocy kierowcy przekazują sobie wiadomości o korkach, wypadkach, objazdach, a nawet pomagają w znalezieniu optymalnej drogi. Zazwyczaj na kanale 19 otrzymamy informacje o sytuacji w miejscu, do którego zmierzamy, przy okazji dowiadując się o "misiaczkach", które "suszą".

CB Radio - czy tylko dla jeżdżących nieprzepisowo?

Pierwsze skojarzenia z CB Radiem - szaleńcy na drodze, którzy chcą uniknąć kontroli policyjnej. Jednak informacje o "miśkach" stojących na drodze to tylko niewielka część informacji, jakie otrzymamy korzystając z łączności radiowej.

CB Radio to najprostszy i najskuteczniejszy sposób przy przestrzec innych uczestników ruchu przed zagrożeniami czyhającymi na nich na drodze. Grupka pijanych osób krocząca w ciemnościach po asfalcie, uszkodzona nawierzchnia czy jeszcze nie zabezpieczona kolizja nie będzie problemem dla osób, które nasłuchują wieści w eterze. Popularna "gruszka" służy do pomagania innym kierowcom, dba o wzajemne bezpieczeństwo oraz ułatwia znalezienie właściwej drogi w trudnych sytuacjach - jest szczególnie przydatna kierowcom spędzającym całe dnie za kółkiem, którzy podróżują w nieznane obszary kraju.

cb radio plus antena (©HP_Photo / fotolia / 26930297 )

"Mobilki, mobilki, jak droga?"

Użytkownicy CB Radia, mając ustawiony sprzęt w sposób pozwalający na odbiór z najbliższych stacji, na bieżąco informują innych uczestników ruchu o anormalnych sytuacjach na drodze. Posługując się specyficznym językiem tworzą społeczność przywołującą na myśl wielką rodzinę. W eterze nie spotkamy oficjalnych zwrotów, wszyscy są na "Ty".

Chcąc uzyskać informację na konkretny temat warto zadawać konkretne pytania dokładnie precyzując miejsce, o które nam chodzi. Nie można zapominać, że kierowcy przede wszystkim skupiają się na prowadzeniu auta, nie mają zatem możliwości na rozbudowane wywody. Pomocny w udzieleniu informacji jest specyficzny żargon. "Misiaczki", "darmowy zakład fryzjerski", "krokodylki" czy "procesja" to często słyszane terminy. Początkujący mogą pogubić się w ilościach gotowych zwrotów, które usłyszą - z pomocą w takich sytuacjach przychodzą słowniki, do których bez problemu dotrzemy przeglądając Internet.

Jakie CB Radio wybrać?

Gdy zdecydujemy się na zakup CB Radia, w podjęciu decyzji o wyborze konkretnego modelu mogą pomóc fora internetowe oraz sklepy - takie jak nasz. Już za niecałe 200 zł można nabyć radio wraz z anteną, które wystarczą do stawiania pierwszych kroków w eterze.

Każdy kto zdecyduje się na zakup tego typu sprzętu, po wejściu w świat "miśków" i "suszarek" będzie czuł się nieswojo musząc korzystać z polskich dróg, bez "gruszki" w zasięgu ręki. CB Radio ułatwia poruszanie się po obcym terenie, pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze, dzięki niemu możliwe jest szybsze pokonanie zaplanowanej trasy.

szukaj po numerze części

Kontakt

dla tel. stacjonarnych: 801 000 149
dla wszystkich: 42 20 59 789
Oddzwonimy:
Oddział Łódź + infolinia:
Wróblewskiego 90/92
Pon-czw: 8:00-18:30 *
Pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

* magazyn wydający towar pracuje do godziny 18:00

Oddział Piotrków Trybunalski:
Próchnika 2
Pon-pt: 8:00-18:00
Sob: 9:00-13:00

Udostępnione tutaj dane, w szczególności cała baza danych, nie mogą być kopiowane. Zabronione jest kopiowanie w całości lub w części danych lub całej bazy danych, rozpowszechnianie oraz przekazywanie osobom trzecim bez wcześniejszej zgody TecDoc. Złamanie zasad stanowi naruszenie praw autorskich i będzie prawnie ścigane.